+48 506 999 952
biuro@qhar.pl

Historia Powstania Marki Secatol

Założony w 1947 roku przez Auguste’a GILLESA

Założony w 1947 roku przez Auguste GILLES, SECATOL był na początku niewielkim warsztatem naprawczym do grzejników samochodowych, zlokalizowanym w obszarze miejskim Poitiers. Krótko po tym SECATOL pracował nad 2 osiami rozwojowymi: ogólnym przemysłem metalurgicznym i kotłowym oraz projektowaniem, produkcją i sprzedażą urządzeń manipulacyjnych, szczególnie w zakresie budownictwa i inżynierii lądowej

1950: Pierwszy pojemnik do betonu

Od samego początku lat 50. narodziły się pierwsze POJEMNIKI DO BETONU dla dźwigów. Wiele projektów zostało opatentowanych. Od tego czasu strategia SECATOL skupia się na innowacjach, aby zawsze być w stanie oferować produkty, których wymaga klient. W rezultacie powstała szeroka gama produktów spełniających wymagania podmiotów z branży: firm budowlanych, inżynieryjnych, prefabrykacji, hurtowni itp.

1957 : Przeprowadzka

Ze względu na ważny i trwały rozwój, w 1957 r. SECATOL przeniósł się do Saint-Benoît, w pobliżu Poitiers, do dużego i nowoczesnego zakładu, w którym cała działalność jest nadal scentralizowana. Z biegiem lat dodano nowe budynki i zainstalowano nowe maszyny produkcyjne.

Poszerzenie asortymentu

Opracowano szeroką gamę nowych produktów, takich jak pojemniki do betonu z wężem wylotowym. Zbiorniki z mieszaniem betonu lub zaprawy mają rozpoznawalną konstrukcję i są szeroko stosowane na prestiżowych placach budowy na całym świecie, dzięki czemu SECATOL jest liderem w dziedzinie urządzeń do przeładunku betonu.

1988: Przejęcie przez dzieci założyciela i modernizacja

W 1988 r. Firmę przejęły dzieci założyciela, które były zatrudnione przez SECATOL od ponad 15 lat. Podjęto kroki w kierunku modernizacji i inwestowania w firmę w celu poprawy jakości naszych produktów i zwiększenia ich konkurencyjności. Zakup maszyny do cięcia laserowego, giętarki z cyfrowym zdalnym sterowaniem i maszyną do lutowania, już w 1989 r. doskonale odzwierciedla nasze oczekiwania i racjonalizuje naszą produkcję. Te maszyny zostały zastąpione najnowszymi, o wyższej wydajności i więcej w adekwatność do naszej produkcji.

Ciągłe poszukiwanie innowacji

Pod koniec lat 90-tych rozwijaliśmy nasze środki badawczo-rozwojowe poprzez zakup nowego oprogramowania, Solid Edge i zatrudnianie „menedżera produktów” w celu ulepszania naszych produktów zgodnie z informacją, którą dostarczają nam nasi klienci. śledzić ewolucję ich potrzeb i wymagań. Stale koncentrujemy się na innowacjach. Rozwijamy rozpoznawalność naszej marki dzięki ofercie nowych produktów lub ulepszaniu istniejących produktów w celu zwiększenia bezpieczeństwa, ergonomii i czystości w celu uwzględnienia prerogatyw środowiskowych. Dlatego od kilku lat wprowadzamy na rynek nowe produkty, których celem jest unikanie ryzyka zanieczyszczenia na placach budowy w związku z użyciem olejów, osadów …

2011, przejęcie firmy przez 3. generację

W 2007 roku świętowaliśmy 60-lecie firmy SECATOL. Yves-Noël i Claude GILLES przekazali rodzinną firmę trzeciemu pokoleniu w 2011 roku.