+48 506 999 952
biuro@qhar.pl

Bezpieczeństwo użytkowania pojemników

Praca z wiązane z betonowaniem, przy użyciu pojemnika do betonu, należy do prac szczególnie niebezpiecznych i związana jest z występowaniem dużego zagrożenia, takiego jak ryzyko potrącenia lub przygniecenia pracownika. W modelach oferowanych przez Q BIC Concrete, ryzyko to w praktyce zostało wyeliminowane a w najgorszym przypadku ograniczone do minimum. Nie ma tu jak w standardowym pojemniku, potrzeby stawania pracowników na szalunkach słupowych lub ściennych w celu sięgnięcia dłonią do mechanizmu spustowego.

Bardzo bezpieczny mechanizm spustowy do dozowania betonu otwierany za pomocą liny zapobiega bezpośredniemu kontaktowi pracownika z pojemnikiem bez ryzyka uderzenia go nim.

Podczas betonowania pojemnik wisi na haku żurawia 3m nad pracownikiem, który podczas pracy dozuje z niego mieszankę betonową, otwierając spust za pomocą liny zawieszonej na mechanizmie spustowym konstrukcji. W momencie puszczenia liny mechanizm spustowy zamyka się samoczynnie odcinając dopływ mieszanki betonowej. Operator dźwigu lub żurawia nie musi, tak jak przy standardowych modelach zamykanych za pomocą kółka, podjeżdżać do samego pracownika w celu sięgnięcia do jego mechanizmu spustowego. W produktach Qbic Concrete wystarczy, że operator umieści pojemnik ok. 3m nad pracownikiem umożliwiając mu tym samym sięgnięcie liny spustowej za pomocą, której będzie on otwierał i zamykał spust pojemnika podczas betonowania./p>